Ewa Kaczorkiewicz Psycholog Psychoterapia Indywidualna i Terapia Małżeńska Warszawa Ursynów
Witaj! 

Cieszę się, że przeglądasz moją stronę. Prawdopodobnie poszukujesz psychologa czy psychoterapeuty, masz problemy, z którymi próbowałeś sobie radzić samodzielnie, a teraz szukasz kogoś, kto Cię w tym wesprze. Razem z Tobą przejdzie drogę, do której się przymierzasz. Mam nadzieję, że zdecydujesz na swojego towarzysza wybrać mnie. Jeśli masz pytania albo wątpliwości, po prostu zadzwoń i zapytaj. Mój telefon kontaktowy to 535 987 807. Jeśli akurat nie mogę odebrać, oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. 

Zapraszam też do buszowania po stronie - czytania, oglądania, inspirowania sięMogą cię zainteresować filmiki i memyartykuły psychologiczne albo blog psychoterapeutyczny, który prowadzęMożesz też obejrzeć krótką prezentację na temat psychoterapii, w której zajmuję się tym, jak i w czym pomaga psychoterapia, albo przeczytać o moim doświadczeniu i kwalifikacjach. A gdy już się 
UMÓW WIZYTĘ
tel. 535 987 807
nasycisz tymi wszystkimi słowami i obrazami, po prostu zadzwoń i umów się na pierwsze spotkanie, czyli konsultację wstępną.

Czym się zajmuję

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży a także terapię par. Pracuję w języku polskim i angielskim. W zależności od tego, jakie są problemy osób, które się do mnie zgłaszają, może to być terapia krótko- lub długoterminowa. Od czasu do czasu prowadzę także grupowe warsztaty rozwoju osobistego.

Cytaty Fritz Perls, Gestalt, płynąca rzeka, don't push the riverPomagam klientom poradzić sobie z takimi problemami jak:problemy w relacjach w parze, małżeństwie, rodzinie, pracy
 • trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji
 • brak równowagi między życiem prywatnym i zawodowym
 • depresja, smutek, przygnębienie i zniechęcenie
 • niepokój, lęk, napięcie, ataki paniki
 • budowanie poczucia własnej wartości 
 • odzyskiwanie wpływu na swoje życie
 • uczenie się zachowań asertywnych, odmawiania, stawiania granic
 • sytuacje kryzysowe
 • rozwód, rozstanie, samotność
 • utrata bliskiej osoby, przedłużająca się żałoba
 • myśli samobójcze
 • bóle i choroby psychosomatyczne
 • problemy związane z poważną lub długotrwałą chorobą czy wypadkiem
 • stres, demotywacja, wypalenie zawodowe

Kontakt:

Psycholog, psychoterapia, asertywność, granice, potrzeby, rozwój osobisty
tel: +48 535 987 807
(jeśli nie będę mogła odebrać telefonu, na pewno oddzwonię)
email: ewa.kaczorkiewicz@gmail.com 
umów wizytę przez internet, klikając tutaj: Ewa Kaczorkiewicz - ZnanyLekarz.pl

Gabinet:

ul. Cynamonowa 19 lok. 337 (V piętro), 02-777 Warszawa
centrum dzielnicy Ursynów, okolice stacji metra Imielin >> jak dojechać do gabinetu - mapa
dogodny dojazd metrem lub jednym z licznych autobusów, bezpłatny parking 
>> galeria zdjęć - wnętrza gabinetu

Aktualności:


Piszę sporo tekstów: na swojej stronie (głównie o psychoterapii), na blogu (tu nieco bardziej prywatnie), na portalach razem50plus oraz eDarling (artykuły i komentarze do artykułów o relacjach, miłości, szukaniu partnera). Poniżej znajdziesz linki do najnowszych artykułów, których jestem autorką lub współautorką. Więcej materiałów do czytania znajdziesz na dole strony oraz w zakładkach Inspiracje i Blog.
Inspirujący cytat, tu i teraz, uważność, zmysły

Tekst - Syndrom "pustego fotela" (nowość na moim blogu)
Tekst - Wirtualne kontra realne (nowość na moim blogu)
Tekst - Gnaj do ludzi 
Tekst - Prezent na Walentynki - niekoniecznie serduszko (na portalu razem50plus)
Tekst - Zapraszam ... (na moim blogu)
Tekst - Możesz wybrać swoją narrację (na moim blogu)
Tekst - Poznaj 7 przykładów asertywnego zachowania (na portalu razem50plus)
UMÓW WIZYTĘ
tel. 535 987 807
Tekst - Dobrze odpocząć
Tekst - Co buduje a co niszczy związek? (na portalu razem50plus)
Tekst - Zazdrość w związku. Jak sobie z nią radzić? (na portalu razem50plus)
Motywujący cytat o proszeniu, korzystaniu z pomocy i potrzebach

Oferta:

 • Psychoterapia indywidualna osób dorosłych - dłuższa forma pracy psychoterapeutycznej dla tych klientów, którzy chcą dokonać istotnych zmian w swoim życiu lub borykają się z poważnymi problemami. Praca z psychoterapeutą to w dużej mierze przyglądanie się emocjom, znaczeniom, motywacji, powtarzającym się zachowaniom i schematom, kluczowym relacjom w życiu klienta, a także często jego przeszłym doświadczeniom. Angażując się w pracę psychoterapeutyczną klient z pomocą profesjonalnego terapeuty stopniowo zwiększa świadomość tego, czego doświadcza, jakim schematom ulega, w jaki sposób przyczynia się do tego, co go spotyka, czego potrzebuje, a co mu przeszkadza i w rezultacie może podjąć decyzje dotyczące kierunków zmian w swoim życiu i przedsięwziąć kroki, aby te zmiany doszły do skutku. Najczęstszym formatem spotkań są sesje raz w tygodniu o ustalonej porze przez okres co najmniej sześciu miesięcy, a często dłużej. Rozpoczęcie psychoterapii indywidualnej to decyzja dotycząca sporej inwestycji czasu, pieniędzy i osobistego zaangażowania, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie dobrego i godnego zaufania specjalisty.
 • Motywujący cytat, sięganie po szczęście, wiara w możliwościTerapia par (terapia małżeństw) - to psychoterapia dla osób, których problemy skupiają się w obszarze relacji z partnerem lub współmałżonkiem. Co dodatkowo ważne, aby terapia małżeńska miała sens, obie osoby muszą być zmotywowane do pracy. Na sesjach psychoterapeutycznych rozmawiamy o komunikacji między partnerami, identyfikujemy powtarzające się schematy interakcji między nimi (takie jak na przykład wzorce kłótni, które "same się nakręcają") i wspólnie pracujemy nad tym, aby zmienić je w sposób, dzięki któremu obydwoje partnerzy będą się czuli bardziej komfortowo, bezpiecznie i blisko. Elementem terapii par bywa psychoedukacja - psycholog opowiada o zasadach komunikacji, a partnerzy pracują nad tym, aby lepiej rozumieć siebie nawzajem, uczą się, jak rozmawiać o uczuciach i potrzebach, jak zatrzymywać gwałtownie narastające emocje, zmieniać destrukcyjne schematy zachowań i zastępować je korzystniejszymi dla obojga. Sesje terapii małżeńskiej odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.
 • Pomoc psychologiczna - to kilka do kilkunastu spotkań z psychologiem, dotyczących określonego problemu w życiu klienta. Praca z psychoterapeutą polega w tym przypadku na obejrzeniu aktualnych trudności klienta i wspólnym znalezieniu rozwiązań dopasowanych do sytuacji. O pomocy psychologicznej mówimy więc w przypadku takich sytuacji jak chwilowy kryzys (np. stres przedegzaminacyjny, trudności w dostosowaniu się do zmiany otoczenia), a o psychoterapii wtedy, gdy pracujemy nad problemami wpływającymi na całość funkcjonowania klienta i trwającymi już od dłuższego czasu, klient zaś chce dokonać kluczowych zmian w swoim życiu. 
 • Konsultacje psychologiczne - to pierwsze jedno lub dwa spotkania z klientem. Ich celem jest wzajemne poznanie się klienta i psychoterapeuty, ustalenie zakresu i zasad dalszej wspólnej pracy psychoterapeutycznej, wyjaśnienie mogących się pojawiać pytań i wątpliwości. W trakcie konsultacji psychologicznej może się czasem okazać, że psychoterapia nie jest potrzebna (bo np. problem dotyczy kogoś innego a nie osoby, która przychodzi do gabinetu) lub też psychoterapeuta może doradzić klientowi inną formę pomocy, która w danej sytuacji będzie efektywniejsza (np. skorzystanie z grupowego treningu umiejętności społecznych).

Artykuły i inne teksty do czytania:

Nieco bardziej prywatnie i osobiście:
O miłości, przyjaźni i innych relacjach:
A tu znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów dotyczące gabinetu psychologicznego, psychoterapii, psychoterapeutów. Piszę tam także o różnego rodzaju ciekawostkach, które mogą Was zainteresować: